Kontakta oss

Boka ett möte 

Vi erbjuder kostnadsfria online-möten eller
möte alternativt en platsbesiktning av era
förutsättningar för IMD.  

Se kontaktuppgifter och kontaktpersoner nedan

Kontaktuppgifter

Kundservice för boende i Brf eller hyresfastigheter
Helgfria vardagar kl. 09:00 – 15:00, lunchstängt kl. 11.30 – 12.30
E-post: kundservice@imd-system.se
Telefon: 010 202 28 00 (knappval 1)

 

Kundservice för VA SYD-mätarbyten
Helgfria vardagar kl. 08:00 – 15:00, lunchstängt kl. 11.30 – 12.30
E-post: vasyd@imd-system.se
Telefon: 010 202 28 50

Kontaktuppgifter till företaget
E-Post: info@imd-system.se
Telefon: 010 202 28 00

Postadress
IMD Sverige AB
Box 5
233 21 Svedala

Fakturor
Digitala fakturor skickas till:
inbox.lev.1080237@arkivplats.se

Leveransadresser

IMD Sverige AB
Företagsgatan 9
233 51 Svedala

IMD Sverige AB
Johanneslundsvägen 9
194 61 Upplands Väsby

Försäljning

Försäljning Stockholm och Mälardalen
Nicolai Bosell
010 202 28 03
nicolai.bosell@imd-system.se

 

Försäljning Göteborg och Västra Sverige
Alexander Lundström 
010 202 28 26
alexander.lundstrom@imd-system.se

Försäljning Södra och Östra Sverige
Torgny Wijk
010 202 28 10
torgny.wijk@imd-system.se

 

Innesälj och order
Fredric Thulin
010 202 28 08
fredric.thulin@imd-system.se

 

Avtalskunder och affärsutveckling
Joakim Pålsson
010 202 28 01
joakim.palsson@imd-system.se

Energitjänster och kundservice

Energitjänsteansvarig
Danijel Krzelj
010 202 28 04
danijel.krzelj@imd-system.se

Energitjänsteadministratör
Beatrice Paulsson
010 202 28 00
beatrice.paulsson@imd-system.se

Energitjänsteadministratör
Sandra Pratt
010 202 28 00
sandra.pratt@imd-system.se

Installation och service

Projekt- och installationschef
Jesper Hanson
010 202 28 21
jesper.hanson@imd-system.se

Projektledning
Sofia Iwars
010 202 28 06
sofia.iwars@imd-system.se

Planerings- och installationskoordinator
Hanna Person
010 202 28 13
hanna.persson@imd-system.se

Planerings- och installationskoordinator
Adisa Keranovic
010 202 28 12
adisa.keranovic@imd-system.se

Planerings- och installationskoordinator
Malin Hjalmar
010 202 28 29
malin.hjalmar@imd-system.se

Installation och projekt
Oliver Kerwall
010 202 28 07
oliver.kerwall@imd-system.se

Installation och projekt
Linus Wålstedt
010 202 28 05
linus.walstedt@imd-system.se

Installation och projekt
Robert Söderbom
010 202 28 25
robert.soderbom@imd-system.se

Installation och projekt
Elias Eklund
010 202 28 02
elias.eklund@imd-system.se

Installation och projekt
Andreas Näslund
010 202 28 31
andreas.naslund@imd-system.se

Mätarmontör
Andy Yngheden
010 202 28 17
andy.yngheden@imd-system.se

Mätarmontör
Aesar Al-Azzawi
010 202 28 23
aesar.al-azzawi@imd-system.se

Mätarmontör
Kevin Svensson
010 202 28 27
kevin.svensson@imd-system.se

Mätarmontör
Mattias Granath
010 202 28 16
mattias.granath@imd-system.se

Mätarmontör
Max Nilsson
010 202 28 28
max.nilsson@imd-system.se

Mätarmontör
Daniel Karlsson
010 202 28 14
daniel.karlsson@imd-system.se

Mätarmontör
Håkan Holmgren
010 202 28 15
hakan.holmgren@imd-system.se

Kom igång idag!

Välkommen att kontakta oss för mer information

  • Detta fält används för valideringsändamål och ska lämnas oförändrat.